Falstart...

W pierwszym oficjalnym spotkaniu w 2024 roku Łużyce zaliczyły falstart. W spotkaniu 18 kolejki 4 ligi dolnośląskiej rozegranym w Węglińcu lepszy okazał się Górnik Złotoryja.

Więcej…

Udany rewanż!

Nieco ponad rok temu w 1/2 finału dolnośląskiego Pucharu Polski mierzyliśmy się po raz ostatni z Lechią Dzierżoniów. Ówczesny lider grupy wschodniej 4 ligi nie dał nam najmniejszych szans, wygrywając przy ulicy Ludowej w Lubaniu 6:2. Wczoraj mieliśmy okazję na rewanż, ponieważ podejmowaliśmy Lechię ponownie, już w starciu ligowym. Od tego sezonu rozgrywki toczą się bowiem w jednej grupie.

Więcej…

Partnerzy

strony www poznaństrony www poznaństrony www poznań strony www poznań

Sponsorzy

projekt logo poznań tworzenie stron www poznań projektowanie stron internetowych poznań projektowanie stron www Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań Lużyce Lubań

Zimny prysznic!

W 24 kolejce IV ligi dolnośląskiej podejmowaliśmy na własnym boisku Prochowiczankę Prochowice. Po ostatniej porażce w Grębocicach nasi zawodnicy chcieli udowodnić, że był to tylko wypadek przy pracy. Pełna pula miała tym razem zostać w Lubaniu.

IMG 3992 Kopiowanie

Od początku spotkania było widać, że to Łużyce będą prowadzić grę. Goście byli cofnięci na własną połowę i zdecydowanie nastawieni na wyprowadzanie kontrataków. Ta taktyka przynosiła efekty, bo mimo dużego posiadania piłki to goście tworzyli groźne sytuacje. Najpierw w sytuacji sam na sam w 15 minucie fatalnie pomylił się Dańczak, a 7 minut później ponownie ten sam zawodnik strzelił wysoko ponad bramką. Łużyce nie wyciągnęły wniosków z obydwu powyższych sytuacji i w 23 minucie goście w końcu wyszli na prowadzenie. Ponownie w roli głównej wystąpił Dańczak, który obsłużył Długosza, a ten trafił do siatki. W 31 minucie ponownie groźną sytuację stworzyła Prochowiczanka, ale tym razem strzał Długosza bardzo dobrze odbił Trzajna. W pierwszej części spotkania Łużyce miały jedną szansę na wyrównanie. Po strzale głową Monika piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców drużyny Roberta Gajewskiego.

IMG 4069 Kopiowanie

Na drugą część spotkania nasz zespół wyszedł z zupełnie innym nastawieniem i już w 47 minucie padła bramka wyrównująca. Bojdziński dostrzegł w polu karnym Staronia, a nasz najskuteczniejszy w tej rundzie zawodnik wyrównał stan meczu. W 49 minucie okazję na podwyższenie wyniku miał Buzała, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez Dominika Pazio. 6 minut później było już 2:1 dla naszego zespołu. Tym razem do Łużyce wyprowadziły kontratak, który skutecznym strzałem z 18 metrów zakończył Damian Buzała.

Dalsza część spotkania toczyła się głównie w środkowej strefie boiska i żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć klarownej sytacji, choć optyczną przewagę wciąż posiadały Łużyce. Po stronie gości próbowali Długosz i Małek, a u gospodarzy Furmański i Góraj. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się minimalnym zwycięstwem naszego zespołu stało się coś, czego długo nie mogliśmy zrozumieć. Najpierw w 86 minucie w polu karnym znalazł się Kamil Wójcik, który wepchnął piłkę do siatki, a w doliczonym czasie gry najaktywniejszy w zespole gości Długosz ograł Jakubczyka i lewą nogą tuż przy słupku ustalił wynik tego spotkania na 2:3.

Druga z rzędu porażka stała się więc faktem. Nasz zespół wciąż jest wiceliderem rozgrywek, ale przewaga nad grupą pościgową zmalała do 1 punktu. Zapraszamy na skrót tego spotkania wraz z wypowiedziami trenerów. Szansa na rehabilitację już we wtorek 03 maja – w Jędrzychowicach podejmiemy niepokonany w tej rundzie Apis.